4 dni wolne od pracy.
Zapewne nie będziecie się nudzić, ale gdyby taka sytuacja miała miejsce to przedstawiam 3 ciekawe pozycje książkowe.
1. Cwaniary, Sylwia Chutnik
Komiksowa opowieść o czterech kobietach, które mają pięści i nie boją się ich użyć. Mszczą się na złych deweloperach, mężach brutalach i innym podejrzanym elemencie. Swoją złość odreagowują w bijatykach. Miasto, w którym toczy się akcja to Warszawa - miasto występku, siedlisko zła, podejrzanych istot. "Chciałam napisać książkę, która będzie nawiązaniem do Tyrmanda, Grzesiuka, Nowakowskiego, Wiecha, czyli trochę męską, maczystowską opowieścią, taką figo-fagot, ale z kobiecymi bohaterkami (...)" - Sylwia Chutnik, Lampa nr 12.
2. Pokolenie Ikea
Książka napisana przez Piotra C. Opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty. Głównym bohaterem jest Czarny. Pracuje on w jednej z kancelarii w Warszawie. Czarny to smutna wersja weekendowego playboya, który uwielbia polować na młode dziewczyny, miłośniczki warszawskich klubów z IQ mniejszym niż rozmiar ich szpilek. Książkę się bardzo szybko czyta. Jest chamska, paskudna, przepełniona wulgaryzmami, ale chyba takie coś lubimy.
Na koniec coś bardziej ambitnego.
3. Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces
Na odwrocie książki jest napisane, że Sturbucks to jeden z najważniejszych biznesowych hitów ostatnich lat - gościł na szczycie listy bestsellerów "New York Timesa", a Amazon zaliczył go grona najważniejszych książek roku.
Dlatego też postanowiłam ją przeczytać i Wam również polecam. Tak w skrócie: książka po części przedstawia historię Starbucksa, ale przede wszystkim powrót Howarda Schultza do firmy i wprowadzenie przez niego programu naprawczego. Podziwiam jego zaangażowanie, przywiązanie i miłość do Starbucksa. Można powiedzieć, że Apple to Steve Jobs, a Starbucks to Howard Schultz.
źródło: stylowi.pl
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz