czwartek, 4 kwietnia 2013

Ćwir ćwir... Kto tak ćwierka?

My również będziemy ćwierkały. Założyłam dzisiaj konto na Twitterze. Zapraszam wszystkich do śledzenia tutaj :) 

Oto kilka wpadek polityków, dziennikarzy i nie tylko na Twitterze. Mam nadzieję, że my będziemy miały ich jak najmniej :)1. Po śmierci polskiej noblistki twitterową wpadkę zaliczył Grzegorz Napieralski, który napisał, że wiersze poetki były dla niego "dawką pozytywizmu".
2. „Nie pijemy, jak pochlejemy” - tak została spuentowana dziwna, nocna rozmowa Tomasza Sekielskiego i Łukasza Warzęcha przez jednego z użytkowników.
3. Pewnego majowego poranka pan Marek Migalski postanowił umieścić na Twitterze taki wpis: "DT strzelił dwa gołe. Mój prezydent przyjazni się z z palikotem i niesiolem. Jestem dumny,ze jestem Polakiem". Od razu europoseł został posądzony przez internautów o nietrzeźwość. Oczywiście zaprzeczył.
4. To jeszcze nic. Po meczu Agnieszki Radwańskiej europoseł napisał: "Dlaczego Isia gra z jakimś amerykańskim Grodzkim. To niesprawiedliwe!". Jego wypowiedź rozpętała burzę. Internauci domagali się przeprosin i zarzucili mu, że „pobił rekord swojej głupoty”.
5. Hu-hu-hu. Wanda Nowicka (posłanka Ruchu Palikota) również zaliczyła twitterową wpadkę. Pani wicemarszałek ma słabą pamięć do nazwisk. Po brawurowym lądowaniu samolotu na lotnisku w Warszawie jej wypowiedź brzmiała tak: "Niech żyje kapitan Sowa!!! Dla osób często podróżujących to wielka ulga, że mamy takich wspaniałych pilotów. Ja zawsze jak mogę, latam LOTem". Za sterami siedział kpt. Wrona, a nie Sowa.
6. Nie tylko Bronisław Komorowski ma problemy z ortografią. Ma je również rzecznik rządu Paweł Graś (PO), który napisał:  "Dzięki zbiorowemu wysilkowi Polakow, Polska znakiem nadzieji dla Europy w tych trudnych czasach".

Wpadkę zaliczył również McDonald, który chciał promować swoją żywność jako jedzenie wysokiej jakości i wykonane z najlepszych produktów. I tak zamiast zachwyconych jakością swoich ziemniaków farmerów można było przeczytać "historie" np. o paznokciach znalezionych w BigMacach. 

Liczne wpadki zaliczyły również gwiazdy show biznesu. Między innymi Doda i jej „Por-nos”, Jessica Simpson, która zamieściła zdjęcie swojej toalety zamontowanej zbyt wysoko w łazience. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...