środa, 24 kwietnia 2013

Scene it!

Wiadomo, że w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest niezmiernie ważna. Angielski to podstawa. Osoba, która go nie zna, chociażby na poziomie podstawowym, powinna się wstydzić. Warto również wiedzieć, że dla pracodawcy wymarzonym pracownikiem jest ten, który oprócz języka angielskiego zna jeszcze jakiś język egzotyczny np. chiński :) 

Podczas nauki języka angielskiego czy rosyjskiego, największy problem sprawia mi zrozumienie idiomów i codziennych wyrażeń. Nawet wtedy, gdy używam Google Translate i próbuję dowiedzieć się znaczenia danego idiomu, otrzymuję wyrażenie, które kompletnie nie ma sensu.

Jest jednak pewne rozwiązanie :) Projekt Google Scene It. Po wpisaniu niezrozumiałego wyrażenia wyskakuje nam scena z filmu, w którym zostało ono użyte! Zobaczcie jak to działa :)

źródło: elmaaltshift.com

Żeby zobaczyć filmik Google Scene It, odsyłam Was TUTAJ :)

Co sądzicie o projekcie Google Scene It? 

Jeżeli chcesz przedstawić swój punkt widzenia zapraszam do komentowania poniżej!

4 komentarze :

 1. fajna nowosc:) a macie jakies pomysly jak mozna podszkolic swoj angielski? np. jakies strony internetowe, cwiczenia?
  a poza tym bardzo fajny blog, bo mozna sie dowiedziec o roznych ciekawostkach. a znacie jakies fajne strony internetowe?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszymy się, że podoba Ci się blog. Oczywiście zapraszamy do częstego odwiedzania. Dopiero się rozkręcamy :)
  Zależy co chcesz podszkolić z nauki języka angielskiego :) Jeżeli chodzi o naukę słówek to polecam dwie sprawdzone przeze mnie metody - fiszki (ja je sama robiłam i zabierałam wszędzie ze sobą:) i karteczki na ścianę. Niedługo będzie post poświęcony nauce języka angielskiego, więc zapraszamy do śledzenia :) Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za odpowiedz!! wypróbuje te metode, bo jest jak pisałyście, angielski jest bardzo ważny:) wpadne jeszcze!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...